Programmet
Følg Os på Facebook

Programmet for dette års Kultur & Idrætsnat


Programmet for Kultur & Idrætsnatten vil kunne hentes på nedenstående link når det er færdigudarbejdet

LINK TIL 2018 KULTUR & IDRÆTSNATTEN i Sønderborg

Årets arrangement

Fredag den 23. august mellem 17.00 og 23.00

SØNDERTORV

Klub / Forening

Tid / tider

2

Sønderskov-skolens idræts SFO og klub

17.00 – 17.15

3

TS Sønderborg Rhonrad

17.15 - 17.35

4

Sønderjysk/Bosnisk Forening - folkedans

17.35 - 17.55

5

Line Dance Dancing Dukes

17.55 - 18.15

6

Vidar Gymnastik og Kampidræt - Gymnastik

18.15 - 18.35

7

Ashira Karate Sønderborg

18.35 - 18.55

8

TS Sønderborg Rhonrad

18.55 - 19.15

9

Chung Un Taekwondo

19.15 - 19.35

10

DGI Sønderborg Egnen Minimix og junior/yng - 30 min. opvisning

19.35 - 20.05

11

Vidar gymnastik og Kampidræt - kampdelen

20.05 - 20.25

12

Dance and Fitness  

20.25 - 20.45

13

Sønderjysk/Bosnisk Forening - folkedans

20.45 - 21.15 

RIDDERSALEN

Klub / Forening

Tid / tider

1

Musikskolen

17.00 – 17.30

3

Gospelfællesskabet - 4 Kids

17.30 - 19.00

4

Gospelfællesskabet - 4 Teens

17.30 - 19.00

5

Hearts of Gospel

17.30 - 19.00

6

New Hope Gospel Choir

17.30 - 19.00

7

Sønderjysk Pige og Drengekor

19.00 - 19.30

8

Nordals koret

19.30 - 19.50

9

Motetkoret

19.50 - 20.20

10

Alskoret

20.20 - 20.50 

11

Opus 2 Big Band

20.50 - 22.00

Nørre Havnegade

Klub / Forening

1

Sønderborg Husflidsforening


2

Foreningen Købmandsgården


3

Ledig plads


4

Kristendemokraterne


5

KLF Kirke og Medier


6

ADHD


7A

Syddansk Universitet

7B

Syddansk Universitet

7C

Syddansk Universitet

8

Privatskolen Als

9

Sønderborg Forsyning

10

Ledig plads

11

Sønderborg e-Sport

11A

Sønderborg e-Sport

12

Sønderborg Brand og Redning + Ambulance Syd

13

Sønderborg Brand og Redning + Ambulance Syd

14

Sønderborg Brand og Redning + Ambulance Syd

15

Sønderborg Brand og Redning + Ambulance Syd

16

Sønderborg Brand og Redning + Ambulance Syd

Køkkenet (Slottet) 

Tid / tider


RØDE KORS MODEOPVISNING

19.00 - 20.00 

MULTIKULTUR HUSET

Klub / Forening

Tid / tider


Musik i Café området

17.00 - 18.30


Talkes i den store sal 

18.30 - 19.30


Fernisering af kunstudstilling

19.00 - 20.00 


Sønderjysk Pige og Drengekor -Store sal

20.00 - 20.45


Tango i forhallen og Café området

20.00 - 22.30


Åben Altan til fyrværkeri

23.00 - 23.15

Nørrebro Scenen

Klub / Forening

Tid / tider


Sønderborg Musik Skole

17/ 17.30 - 18.45


Tony Moreaux & Asokere

19.15 - 20.30


INTEGRATIONSPRISEN

20.30


NATLØBET 2019

21.15


Gasoline

21.45 - 23.00


FYRVÆRKERI 

23.00

Havbogade Torvet

Kunstner

Tid / tider


Rouwen

18.00 - 18.30


Last K.

18.45 - 19.20


Fools Paradise 

19.35 - 20.10


Fames

20.25 - 21.00 


Thunderborg

21.15 - 21.50

Nørre Havnegade

Klub / Forening

Hærhjemmeværnet - Marinehjemmeværnet



Natteravnene



Tandslet Friskole



TUBA



Stenklubben Als



Broager Rideklub



Crossfit Sønderborg


Tyske Foreninger


Røde Kors


Als VikingeLaug


Ledig plads


Ledig plads


Ledig plads


Ledig plads


Ledig plads


Efterskolen EPOS


Tilflytterservice Sønderborg Kommune


Kultur og Fritid Sønderborg Kommune


Sønderborg International School

Netværkshuset

Kompetencecenter for demens

SOSU elever bruger velfærdsteknologi Sønderborg Kommune

Vidar - Ulkebøl Håndbold 

Akvarieforeningen

Midtals Friskole

Gospelfællesskabet

Historie og Samfund for Als & Sundeved 

Sønderjysk Pige og Drengekor

Samrådet Alssund - Spejderne

LO / Dansk Metal

Fonden Kærbo

Kværs Idrætsfriskole

NADA Sønderborg

ODD Fellow Logerne

Sønderjysk/ Bosnisk Forening

INDGANG TIL SØNDERTORV

Sønderborg Roklub

Sønderborg Squash Klub

Sønderborg Svømmeklub

Sønderborg Ungdomsskole